ми розповімо вам одну захопливу історію: 

створення проєкту, в який вкладено душу, досвід і віру в те, що всім нам до снаги зробити світ кращим, почавши зі свого улюбленого міста - Чернівців.

Почнемо з не зовсім стандартного привітання чи вступу, а радше наших роздумів на абсолютно різні погляди поколінь. Затягувати не будемо й одразу перейдемо до суті. За нашими спостереженнями за останні кілька років, новому поколінню чомусь легше ламати і без жалю розпочинати все з нуля. Ймовірно, питання цінностей, бажання збереження надбання наших пращурів, а також пізнання своєї історії та себе, оточення себе схожими людьми приходить все ж таки з роками.
Так і ця історія розпочалася з того, що одна людина, щодня проїжджаючи на роботу вулицею, що розташована на самій околиці нашого міста, звернула увагу (попри густі зарослі) на будівлю, що ледве виднілася і приречено стояла, обписана дурними графіті.  

Чому ми звернули увагу на околицю? Бо вулиця Василя Лесина справді розташована практично на виїзді з міста, у районі заводу “Кварц”. Навряд чи багато городян звертали увагу на неї на карті міста. У кращому випадку її асоціюють із вулицею Миколаївською, яка починається від нашого аеропорту.

Цікавий факт
У вересні 1926 року почалися обговорення про відведення цих земель у громади Рогізна для будівництва нашого аеропорту. У серпні 1928 року перший рейсовий літак злетів з нового аеропорта. Проте всі прилеглі території і в тому числі і наша вулиця були незабудованою промзоною, а саме частиною міста Чернівці стали лише з 1965 року. А ось будівництво житлових та індустріальних приміщень почалося вже ближче до 70-х років, з головною умовою – не чіпати стару частину міста. Саме ця умова допомогла нам зберегти донині чудову спадщину й архітектурні скарби старого міста, забезпечивши подвоєння населення міста.

Історія назви вулиці

Довгий час вулиця В. Лесина називалася Проєктна (зараз на мапі від неї залишився ще слід - розміщені складські приміщення, які так само активно реконструюють). Все ж таки саме для нашого, вже існуючого проєкту, — доволі слушна назва.

Що ж, акцентуючи увагу на вивченні своєї історії та пізнанні себе, реалізовувати проєкт-реконструкцію на вулиці, що названа на честь поціновувача та зберігача історії української літератури, мабуть, дуже символічно.

Реконструкція покинутих будівель може мати кілька цілей і ідей. 

У нашому випадку ми зазначали для себе такі: 

1. Створення простору для культурних заходів

Покинуті будівлі можуть бути перетворені на місця для проведення культурних заходів, таких як виставки, концерти або мистецькі студії, і це дозволяє створити центри культурного життя та сприяти розвитку мистецтва та культури у місцевості.

2. Розвиток інноваційних просторів

Позаяк основна наша діяльність — внутрішня інженерія, ми розглядали дану будівлю як можливість створення інноваційного простору, на кшталт технопарку, інкубатора стартапів або інженерно-технологічного хаба. Це середовище, де підприємці, інженери та інноватори можуть спілкуватися, співпрацювати і розвивати нові технології та бізнес-проєкти.

Вже реалізована

Повна реконструкція будівлі з покращенням її функціональності, енергоефективності, безпеки та естетичного вигляду.
Змінено планування, додані нові модульні приміщення, модернізовані системи опалення, вентиляції та кондиціонування, а також використані новітніі технології для енергозбереження.

Головна цінність цих ідей

Значний позитивний вплив на місцевість, привертання уваги для інвестицій, створення робочих місць та сприяння сталому розвитку регіону

З 2017 року

Ідея перетворилася на мету. Один ентузіаст зумів об'єднати навколо себе людей зі схожими поглядами та цінностями, сформував команду, яка крок за кроком йшла і все-таки втілила ідею в життя.

Інженерно-технологічний хаб-Constructor

є інноваційним простором, де збираються інженери, розробники, стартапи та інші технологічні компанії для індивідуальної та спільної роботи над проєктами. Забезпечують доступ до спільних ресурсів, обладнання, знань та мережі контактів для прискорення розвитку нових інженерних технологій та інновацій.

2022

З початком повномасштабного вторгнення на другому поверсі був у найкоротший термін організований притулок для переселенців. Інженерно-технологічний хаб безкоштовно забезпечив тимчасове місце проживання і таку потрібну турботу для понад 2000 переселенців з Бучі, Харкова та інших міст, які прийняли на себе перший удар війни. 

Запрошуємо на екскурсію ;)

У нас цікаво, вільно, інноваційно, технічно.

Наші контакти

м. Чернівці вул. Василя Лесина 3А
CRM-форма з'явиться тут